ازدواج راهه پرواز

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

همیشه جدی با مهمترین مساله ی زندگی خود روبرو شوید.

 

سلام

بهتر دیدم به جای اینکه با عنوانه " چرا ازدواج"شروع کنم با این عنوان بنویسم. چون قاعدتاً محمدرضا از این سٶال منظورش نیاز بیولوژیکی و نیاز جنسی نبوده.

 

آدم های خیلی ساده ای هستند که تا پسرشون به 20 ،21 سالگی میرسه ؛ به این فکر می افتند که برای جلوگیری از فاسد شدن و خراب شدن بچه شون اون رو زن بدهند.( !!!! خوب برای اینکه فاسد نشوند به جای اینکه بخوریدشون ، یا بگذاریدشون تو یخچال یا بهشون مواد نگهدارنده بزنید!!!!!!!!!)

 

پسرهایی که با این مسٲله روبرو می شوند اگر مخالفت کنند یا به این دلیله که: می خواهند به حال و حول جوونی برسند ( شیر گاو و خریدن گاو و ... )  یا از لحاظ مالی تواناییش رو تو خودشون نمی بینند ، یا به این دلیله که در خود آمادگی احراز مسٶولیت های زندگی رو نمی بینند.

پسرهایی که با ازدواج موافقند هم یا ازدواج رو خلاصه در رفع نیاز جنسی می بینند،  یا به حرف پدر و مادر احترام میگذارند! و یا در شناخت خودشان به حدی رسیده اند که در خود توانایی اداره ی زندگی و عاقلانه عمل کردن رو می بینند.

در هر صورت من اینجا نمی خوام حالات غیر معقول رو باز کنم. من در مورد انسانی حرف میزنم که به قدری خودش و اهدافش رو شناخته که نه با خودش مثله یه بچه برخورد میکنه ( هنوز زوده، دهنش بو شیر میده و ... ) و نه بی مبالاته. اگه تصمیم می گیره که مثلاً تا 25 سالگی به ازدواج فکر نکنه ، با فکر به این نتیجه رسیده..... اکی؟

 

ازدواج تٲثیرات متفاوتی بر انسان و محیط دارد. از لحاظ تٲثیر بر انسان همونیه که خدا تو قرآن گفته : انسان به آرامش میرسه.

این آرامش یعنی چی؟

قبل از ازدواج مرد مثله آتش می مونه و زن مثله نفت. وقتی این دو در کنار هم قرار می گیرند خطر اشتعال بسیار زیاد است. در اثر برخورد و کنش مرد مدام مشتعل می شود. این شدیداً موجب ناآرامیه مرد می شود.

امّا پس از ازدواج آتش مرد در کنار ماده ای قرار میگیرد که پس از پیمان زناشویی تبدیل به آتش خاموش کن شده است. ..... . این گونه ای از آرامش است.

تا حالا فکر کردین که چرا می گویند: پس از ازدواج نصف دین انسان کامل می شود؟

یه جوون تا زمانیکه مجرد است به دنبال تجربه کردن است. بدلیل بی تعهد بودن به راحتی هر تغییری را در زندگیه خودش بوجود میاره. هیچ نتیجه ای رو به کسی دلیل نداره که تحویل بده. چون تعهدی نداره خطرات بسیاری سر راهش هست. فساد ، رفیقباز شدن و ... .  فردی که ازدواج می کنه بدلیل تعهدی رو که به جان خریده تلاش هایش هدف دار میشه. عشق و علاقه اش هدفدار میشه. میدونه هر چی در زندگیش سرمایه گذاری کنه آینده ی پر بار تری سر راهش است . ( به همین دلیل در اقتصاد افراد مجرد رو به موجوداتی مصرف گرا و غیر مفید و افراد متٲهل را به موجوداتی آینده نگر و سرمایه گذار در مسایل اجتماعی می گیرند)

ما تا قبل از اینکه ازدواج کنیم هر علمی رو براش ارزش قائلیم وقتی وقتی ازدواج کردیم به دنبال علمی میریم که برامون ازش نون و آب در میاد.( ایرادی که همیشه متخصصین به سیستم آموزشی ایران می گیرند اینه که معلومات دانشگاهی به پول و فعالیت های کاربردی تبدیل نمیشه)

 

یه نکته ی جالب دیگه در مورد ازدواج زود: کسی که زود ازدواج میکنه (گر طرف مقابل این شرایط رو درک کنه) این امکان رو برای طرف مقابلش ایجاد می کنه که رفتار ها و خواست های اون رو اونجوری تغییر بده که به هم بخورند ( در و تخته) . در سنین بالاتر چنین امکانی وجود نداره.

نکته ی دیگه : کسی که تازه ازدواج می کنه ، چون هنوز به حمایت نیاز داره پس کمک خانواده ها رو به این زوج کسی به حساب وابستگی نمی گذاره ، در نتیجه ارتباط بین خانواده ها بیشتر و صمیمی تر میشه. این رو مقایسه کنید با زندگی هایی گه در سنین 27و28 تشکیل میشه که پسر و دختر از خانواده هاشون کاملاً کنده میشن.......

در مورد تعالی روح و اين حرفا چيزی ننوشتم که اونا ماله محرم های اسراره. زمينيه زمينی جواب دادم. محمدرضا اگه خواستی بيا هوايياشو به خودت بگم.

گفتنی ها زیاده.  اگه بهش فکر کنین به نتیجه های خوبی میرسید. گفتم دلیلی نداره که همه توی یک سن ازدواج بکنند ولی مهم اینه که بدونیم بالاخره یه روز ازدواج می کنیم............ ثواب تفکر چیزی کمتر از عبادت نیست.

یا حق

 

 

/ 1 نظر / 12 بازدید
بسام

باز هم سلام