اينم 10 تا نكته سوم

سلام

********************************

 

21- ازدواج مثل اجرای یك نقشه جنگی است كه اگر در آن فقط یك اشتباه صورت بگیرد جبرانش غیر ممكن خواهد بود. ( بورنز )

البته نه تو اين دوره زمونه كه ملت تا از هم سير ميشن، ميرن دادگاه درخواست طلاق ميدن!!!

22- ازدواجی كه به خاطر پول صورت گیرد، برای پول هم از بین می رود. ( رولاند )

 

23- ازدواج همیشه به عشق پایان داده است . ( ناپلئون )

اين نگاه واقعاً نگاه احمقانه ايست. البته خيلي ها اين نگاه رو دارند. در اسلام كه ازدواج تازه آغازه قدم گذاشتن در راه تعالي است. حتي تعالي عشق. بعضي‌ها عشق رو به خاطر غير رسمي بودنش و عدم تعهدش دوست دارن. عشق‌بازي به اين سبك فقط باب ميل مردان است و زنان نقش دستمال كاغذي رو توش بازي مي‌كنند.

24- اگر كسی در انتخاب همسرش دقت نكند، دو نفر را بدبخت كرده است . ( محمد حجازی)  يارو ايرانيه!!!

 

25- انتخاب پدر و مادر دست خود انسان نیست ، ولی می توانیم مادر شوهر و مادر زنمان را خودمان انتخاب كنیم . ( خانم پرل باك )

اينم نكته خيلي جالبيه. اگر هميشه آرزو داشتين كه پدر و مادرتون شرايط ويژه‌اي رو داشته باشن، مي‌تونين اونها رو به عنوان يك معيار براي ازدواج قرار بدهيد و فردي رو با اون معيارها انتخاب كنيد. اگر پدر و مادرتون حرفتون رو نمي‌فهمند و زبان مشترك ندارين، حتماً در انتخاب همسر به خانواده‌اش خوب شناخت پيدا كنيد تا اين نقيصه از زندگي شما رخت بر بندد.

26- با زنی ازدواج كنید كه اگر " مرد " بود ، بهترین دوست شما می شد . ( بردون)

اين هم نگاه جالبيه. يقيناً مرد به كسي كه اين خصوصيت را دارد سريع‌تر جذب مي‌شود. ولي رفتار مردانه چندان در ادامه زندگي جذابيتي براي فرد ندارد. ولي كلاً جمله جالبيه.

27- با همسر خود مثل یك كتاب رفتار كنید و فصل های خسته كننده او را اصلاً نخوانید . ( سونی اسمارت)

البته از اين جمله، جملات و جك‌هايي (رشتي و تركي و ...) ساخته اند كه بماند!!

ولي منظور رو گرفتين.

28- برای یك زندگی سعادتمندانه ، مرد باید " كر " باشد و  زن " لال " . ( سروانتس )

نه اينكه زير بار زور بروند، منظور اينه كه اكثره مشكلات در اثر توجه زياد به شنيده‌ها توسط مرد ، و زبان سرخ زنان بروز مي‌كند. (تو رو خدا اينا رو درست برداشت كنين!!!)

29- ازدواج بیشتر از رفتن به جنگ " شجاعت " می خواهد. ( كریستین )

اين و الآن بدجوري احساس مي‌كنم!!!

30- تا یك سال بعد از ازدواج ، مرد و زن زشتی های یكدیگر را نمی بینند. ( اسمایلز )

خوب داغن! نمي‌فهمن!

 

يا حق

/ 19 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سيد علی الکس

يه چيز ديگه به دبيره: در مورد خودت و زندگی مشترکت اين جمله صادق بود؟؟؟؟؟

دبیره

خانم حسینی عزیز حضوری میای بحث کنیم؟ به شرطی که مسائلو با تجریش قاطی نکنی آدمهایی که گفتم از نظر اجتماعی و عملی آنی نیستند که تو گفتی ها.

دبیره

در مورد زندگی خودم هم...با عشق شروع هم نشده بود که عشق تمام شود

سيد علي الكس

سلام . ازدواج ساختاريست برای هم ايجاد سکون و هم ايجاد تعالی. ايجاد سکون در التهابات روحی و ايجاد تعالی از طريق پيوند دو روح. اگر مزيت باهم بودن دختر و پسر بدون ازدواج اينه که هر وقت ديدی اشتباه کردي ، خوب اتفاقی نيفتاده که!! از هم جدا ميشين و هر کی دنبال سرنوشت خودش، که اونوقت سنگ روی سنگ بند نميشه! اگه قرار هر کدام از طرفین خود معیار باشند که این زندگی اصلاْ با الفبای تعالی هم مخالفه. قدم اول زندگی متعالی در زندگی متعالی عبور منيت و خود محوری هر يک از طرفين است. تو خود حجاب خودی حافظ، از ميان برخيز!

zizo

در مورد ۲۹ باس بگم که خيلي بي وجودي ! ناصرالدين شاه پخمه ! کلي زن گرفت حالا تو سر اوليش چاييدي !

n.d.hoseini

سلام.خدمت خانوم دبيره عرض کنم که بله!حاضرم حضوری راجع به اين موضوع نشستی داشته باشیم..email رو براتون ميگذارم تا بيشتر راجع به اين موضوع صحبت کنيم.

دبیره

از چهارچوب در می روید این جوری نمی شود...آخه این که با معنی نیست؛ اونوقت سنگ روی سنگ بند نميشه؛ هدف تعالی هم با ازدواج خراب می شه واسش دلیل هم دارم،تنها مسئله ازدواج گیر قانونی آن نیست که.ازدواج اگر تعالی بخش باشد برای عشق است.اگر ثابت کنم ازدواج نه تنها به برقراری عشق کمکی نمی کند که حتی تباهش هم می کند حل است؟ این عبور از منیت هم از ویژگی های عشق است(به جزئ اشاره کردید فواید بیشتری هم هست)

دبیره

خانم حسینی عزیزتر...ضمنا من در احقاق حقوق خودم هم مانده ام.دیگران که هچ.فقط ظلم هایی که خودم و دیگران به خودم می کنیم و شصتم خبردار می شود را بلند بلند می گویم شاید به درد زنان دیگر هم بخورد

اسمان

سلام عزيزم مطالب جالبی راجع به ازدواج بود زندگی چيزی نيست که در لب طاقچه عادت از ياد من و تو برود

بسام

یووووووووو هوووووووو