۱۰ نکته دوم

سلام<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

ببخشيد كه يه مدتي نبودم. سعي مي‌كنم اين 60 نكته رو هر دو روز آپديت كنم.

اينم 10 نكته دوم:

 

11- دو نوع زن وجود دارد؛ با یكی ثروتمند می شوی و با دیگری فقیر. (ضرب المثل ایتالیایی)

براي من زيباترين مفهوم ها از اين جمله در مي‌آيد، به شرطي كه ثروت و ثروتمند را در تعالي و مناعت طبع ترجمه كنيم!

12- در موقع خرید پارچه حاشیه آن را خوب نگاه كن و در موقع ازدواج درباره مادر عروس تحقیق كن . ( ضرب المثل آذربایجانی )

مثل همون ضرب‌المثل خودمونه!

13- برا ی یافتن زن می ارزد كه یك كفش بیشتر پاره كنی . ( ضرب المثل چینی )

منظور احتمالاً تحقيق بيشتر است.

14- تاك را از خاك خوب و دختر را از مادر خوب و اصیل انتخاب كن . ( ضرب المثل چینی )

15- اگر خواستی اختیار شوهرت را در دست بگیری اختیار شكمش را در دست بگیر. ( ضرب المثل اسپانیایی)

اگه به كامنت‌هاي مطلب بعدي برگرديم؛ روش خوبي را براي مطيع كردن مردان به خانوم دبيره داره ياد ميده!!

16- اگر زنی خواست كه تو به خاطر پول همسرش شوی با او ازدواج كن اما پولت را از او دور نگه دار . ( ضرب المثل تركی )

مگه ميشه؟

17- ازدواج مقدس ترین قراردادها محسوب می شود. (ماری آمپر)  

18- ازدواج مثل یك هندوانه است كه گاهی خوب می شود و گاهی هم بسیار بد. ( ضرب المثل اسپانیایی )

19- ازدواج ، زودش اشتباهی بزرگ و دیرش اشتباه بزرگتری است . ( ضرب المثل فرانسوی )

اين خيلي قشنگ بود. دوستاني كه ميان اينجا و عارضه هاي ازدواج رو مي‌بينن و ساده ترين كار رو انتخاب مي‌كنن و صورت مساله رو پاك مي‌كنن واقعاً اين طرف قضيه رو هم بايد ببينن. آهاي آقا پسر هاي بالاي 28 سال!!! شما دارين كم‌كم مرتكب اشتباه بزرگتر ميشين. به طور تصاعدي هم اين اشتباه بيشتر مي‌شود.

و آهاي دخترهاي بالاي 24 سال !!! كم‌كم داره بوي سركه مياد!

20- ازدواج كردن وازدواج نكردن هر دو موجب پشیمانی است . ( سقراط )

پيدا كنيد پرتغال فروش را!!!!!

*************

پ.ن.1: به نكته 19 زيادي توجه كنيد!

پ.ن.2: فيلم آخرين شب آرامش رو خيلي جالب ديدم. دخترايي كه هنوز توي خيالات خود زندگي مي‌كنند و هنوز بدنبال پيش دستي كردن در انتخاب طرف مقابلشون و مستقيم مطرح كردن خواسته‌شون هستن رو ارجاع ميدم به ديدن برخوردي كه با نوشين(يكتا ناصر) در اين فيلم ميشه!!! اين برخورد كاملاً طبيعيه. هرچه شما از احساسات پاك عاطفي يك دختر حرف بزنيد، بيشتر چشمتون رو به روي واقعيت مي‌بنديد.

پ.ن.3: از آنجايي كه خانوم دبيره(عاطفه يوسفي) همچنان بر موضع خود مبني بر يكطرفه بودن نگاه نوشته ها و مردانه بودن اين مطالب اصرار دارند، از دوستان مي‌خواهم كه نظرشون رو اينجا كامنت بگذارند كه آيا مطالب همه با ديد صرف بر عليه زنان نوشته مي‌شود يا با ديد محق!

 

يا حق

 

 

/ 12 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هنان

در مورد بند ۱۲ بايد بگم متاسفانه بر عکسه .پسرا بيشتر به بابای طرف نگاه می کنن تا خود طرف.البته بيشتر بابای دختر رو شبيه نردبون می بينن.اشتباه می کنم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! بهتر نيست با بابای دختره ازدواج کنن؟

سيد علي الكس

سلام . نکته خيلی جالبی رو جناب هنان اشاره کردند. پدر دختر برای پسرها واقعاْ فرد تاثيرگذاريست در انتخاب. ميشه بيشتر روش فکر کرد. دوستان در اين باره هم نظر بدهند خوبه.

عبدا... راستگو

در مورد حرفهای بدون نام بايد بگم : درسته که ما هممون آدميم ولی با دو تیپ کاملا متفاوت بهنظر من مردها از زنها کاملا جدا هستن با دو دنيای متفاوت يکی دنيايی کاملا توجيهی و البته منطقی از ديد خودشون و ديگری دنيايی احساسی و البته افراطی نميخوام بگم کدوم خوبه يا کدوم بده چون هرکدوم از این دیدگاه ها يه جا به درد ميخوره ولی به هر حال خيلی سخته زبان همديگر رو بفهمن

عبدا.. راستگو

در مورد حرف هنان هم بايد بگم به نظر من اينقدر که مادر دختر روی پسر تاثير داره و مهمه پدر دختر نیست البته شاید منظور ایشون بحث سو استفاده از قدرت یا مال پدر دختر باشه

بنده خدا

سلام. ۱)ضرب المثل ها جالب بود. ۲)با دوست عزيز هنان موافقم البته همه اينطوری نيستن.بعضی از اقايون هم هستن که چشم به جيب پدر زن گراميشون ندارن!(استنباط من اين بود که از نظر مالی به اين نکته اشاره شده.) ۳)اقای راستگو بايد بگم نظره شما تا حدودی درسته و زن و مرد متفاوت هستن اما نه با این تعریف منفی که شما کردید و مشخص نکرديد کدوم دسته منطقی هستن و کدوم دسته احساسی و افراطی؟ ۴)درسته وب توسط يک مرد نوشته ميشه اما اينکه بگيم مردمحور هستش،بی انصافيه!

عبدا... راستگو

جناب بنده خدا اصلا مهم نيست کدوم گروه رومنطقی و کدوم رو احساسی بگيرين من تو کامنت گفتم هر کدومشون يه مزيت هايی داره و يه ايراداتی مهم اينه بتونيم اين دو ديدگاه رو به مسائل همزمان در درست داشته باشيم

آفای راستگو این تعریفتان از تفاوت میان زن و مرد در ذات هم ناشی از فلسفه های جوهر و این چیزهاست که سالهاست کنار گذاشته شده...من قبول ندارم تفاوتی در ذات هست،ممتاسفانه به قول سیمون دوبوآ زنان زن به دنیا نمیآیند زن می شوند...یعنی تربیت فرهنگی متفاوت و به شدت معکوسی که روی من و شماست از من فردی احساسی ساخته و از شما آدمی که ناتوان است از بروز عواطفش.و هر دو با مبارزه قابل تغیر است.ضمنا حکم کلی هم نمی شود داد،من دختری ام که بسیار کمتر از برادرانم تحت احساسم.

عبدا... راستگو

من هيچوقت نگفتم استثنا وجود ندارد ولی کليت همينه . در شرايط بحرانی کليت اينه مردها توجيهی و خانمها احساسی رفتار ميکنند.

آقای راستگو با تشکر از پاسختان،همین کلیت سازی هاست که مردم میرن هفت تیر داد می زنن ما زنیم انسانیم اما حقی نداریم. شما هم اگر مثل آقای آل احمد هستید )یعنی مثل من و او سعی دارید کار فرهنگی کنید باید کمی به عواقب و پیامدهای نتیجه گیری ها از حرف هایتان حساس باشید، به خاطر زدن این حرف ها مردم در فنلاند جریمه می شوند...چون این حرف ها ظاهرا بی ضررند اما خسارتشان همینی است که من زن الان درگیرشم.

بسام

چه بگویم که هچه نگویم بهتر است