ویژگی های همسر مطلوب

ویژگی های همسر مطلوب:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

1.    ویژگیهای زیستی

§         هیئت ظاهر

(برای افراد وزن متفاوتی می گیرد، گاهی در برخی حالت ها شاید تا 80 در صد تاثیر گذار باشد. گاهی هم افراد آنقدر پیچیدگی های شخصیت برایشان ملاک است که حداقل را هم کافی می دانند. نکته دیگر در دختران درصد بالایی از تغییرات ظاهر تا قبل از ازدواج بروز نکرده است{بدلیل محدودیت های دینی اخلاقی یا تغییرات بیولوژیکی آینده} پس اگر وزن بالایی به این ویژگی داده شود نتیجه مطلوبی در پی ندارد.)

§         عدم ابتلا به بیماری های پیشرونده و سخت درمانی

اگر بیماری پس از ازدواج بوجود بیاید ، از زیباترین نمایش های عشق و پایداری ایستادگی و ایثار همسر است که نمونه آن را بارها در زندگی جانبازان خود دیده ایم. ولی در شروع زندگی و در نبودن عشق حقیقی و پایدار معمولاً پایه های زندگی دچار لرزش می شود.

§         سن

هم سن بودن یا وجود فاصله سنّی؟ معمولاً مردانی که آمادگی ازدواج را پیدا می کنند در سن 25 تا 30 سال هستند(مشکلات مالی) و برای این افراد جذابیت در 5 تا 8 سال اختلاف سنی وجود دارد. این یکجور پ

یش فرض شده. در سنین پایین تر معمولاً پسر ها ازدواج با هم سن را ترجیح می دهند.

2.    ویژگی های شناختی، هوشمندی، کفایت عقلانی، تحصیلات، نگرش ها و بازخورد ها

در سیستم سنتی و در گذشته توجه زیادی به این موضوع نمی شد . اگر فردی در زندگی خود آرمان هایی برای خود دارد، اگر قرار است زندگی خود را وقف کاری کند باید با طرف مقابل همسو باشد (عنی حداقل آن آرمان ها را بفهمد )هم طبقه بودن و با پیش فرض کار پیش نمی رود.

3.    ویژگی ها و سلامت روانی و تعادل عاطفی

فیلم قرمز یادتونه!!

4.    عدم اعتیاد

5.    سلامت وپاکی نفس

متٲسفانه در جامعه ما درجه آزادی هایی به پسران داده می شود که گاهی این در جه آزادی خود مخرب بوده و فرد به راحتی چندگانه زندگی کردن را آموزش می بیند. از قدیم گفته اند کبوتر با کبوتر...

6.    کفوویت در ایمان و آرامش دل

این مقوله جالبی است . ولی وارد آن نمی شوم؛طوری نباشد که یکی از زوجه تنها به مشهد سفر کند چون طرف مقابل می خواهد برود شمال!

7.    کفویت در اخلاق ، منش و رفتارهای فردی و اجتماعی

بعضی از افراد بر اساس تربیت خانوادگی (احتمالاً) فحش دادن و استفاده از کلمات رکیک را شیرین کاری دانسته و نسبت به دوست و دشمن به دانه افشانی مشغول می شوند( البته ضریب 1به 4 حفظ می شود).... اگر 2 طرف کفویت نداشته باشند ناچار به تغییر می شوند و مقاومت و سختی زاییده تغییر است.

8.    زمینه تربیت و فرهنگ خانوادگی

 

مسایل دیگر از قبیل فاصله طبقاتی ، اقتصادی، غیر هم شهر بودن، هم لهجه بودن و ... دو خانواده مسایلی است که همه قابلیت چشم پوشی دارند, در صورتی که هر دو خانواده از لحاظ فکری و عقلانی دیگر مسایل را لحاظ کرده باشند.البته گاهی خانواده ها این عوامل را به صورت پیش فرض قبول کرده اند مثلاً ازدواج با یک خانواده ترک یا عرب یا کرد برای بسیاری از خانواده ها غیر قابل پذیرش است،حتی اگر خود فرد CASE مناسبی باشد.

این آخرین آپدیت من قبل از سفر عمره بود،

اگر بد هم نوشتم حلال کنید

دوست کوچک شما

علی

یا حق

 

/ 1 نظر / 25 بازدید
بسام

رفتی حج ما را هم دعا کن